OVER MIJ

Ik geloof dat mensen betere gesprekken voeren wanneer complexe informatie zichtbaar wordt.

Daarom zoek ik in ieder project naar beelden die structuur geven, verbinding creëren en helpen om samen vooruit te kijken.

STUDIO DE HOOP

Mijn naam is Guy de Hoop. Sinds 2017 werk ik als illustrator en live tekenaar.

Mijn ontwikkeling als illustrator kreeg een extra impuls tijdens mijn jaren bij Flatland Agency (2022–2024), waar ik werkte aan praatplaten, visuele strategieën en illustraties voor uiteenlopende organisaties. Daarnaast rondde ik de opleiding Beeldverhaal (Illustratie & Narratief) af bij Venster Academy. Tegenwoordig werk ik vanuit mijn eigen bedrijf Studio de Hoop en ben ik verbonden aan De Betekenaar en Draw Up.

Ik help organisaties, bedrijven en uitgeverijen om complexe informatie, ideeën en verhalen zichtbaar te maken. Dat doe ik met praatplaten, visuele verslagen, illustraties, prentenboeken en schilderijen.

Wat mij het meest fascineert, is de kracht van beeld. Een goed beeld kan structuur brengen in complexe vraagstukken, mensen met elkaar verbinden en in één oogopslag duidelijk maken waar een gesprek werkelijk over gaat.

Live tekenaar Guy de Hoop tijdens een bijeenkomst
Ondertekening Verklaring van Amsterdam, 2023

Mijn kracht ligt in het luisteren, analyseren en vertalen van inhoud naar beeld. Tijdens bijeenkomsten teken ik live mee om gesprekken en inzichten zichtbaar te maken. Voor illustratieopdrachten zoek ik naar beelden die niet alleen informeren, maar ook raken, enthousiasmeren en aanzetten tot denken.

In de afgelopen jaren werkte ik voor opdrachtgevers binnen zorg, onderwijs, overheid, wetenschap en bedrijfsleven. Tegelijkertijd maak ik vrij werk, schilderijen en prentenboeken waarin verbeelding, avontuur en verwondering centraal staan.

Of het nu gaat om een strategische praatplaat, een live getekend verslag of een boekillustratie: mijn doel is altijd hetzelfde. Mensen helpen om een verhaal beter te begrijpen, te onthouden en door te vertellen.

Live tekenaar Guy de Hoop tijdens een bijeenkomst

Opdrachtgevers

Alliander • Universiteit Utrecht • GGD Amsterdam • TU Delft • Heineken • Johnson & Johnson • Bibliotheek West Brabant • Stichting PYM • ASVZ • Curamare